Zabiegi laserowe przywrócą młodość twojej skórze – rozmowa z VIVA

Zabiegi medycyny estetycznej w naszym kraju od lat mają się doskonale. Nie zepsuła tego nawet pandemia, która wręcz przeciwnie wielu z nas zmotywowała do skorzystania z terapii mających na celu przebudowę skóry. Oczywiście z biegiem lat pojawiają się nowe rozwiązania, wśród których wyłapać można prawdziwe „perełki” np. czynniki wzrostu AQ SkinSolutions, które od ponad roku goszczą zarówno w gabinetach jak i na półkach naszych łazienek w postaci niezwykle skutecznych kosmocetyków. W tym roku jednak pojawił się prawdziwy przełom. Do Polski aktywnie wkroczył właśnie globalny lider leczenia światłem – marka Sciton!

Ulubione zabiegi gwiazd w Polsce

W gabinecie medycyny estetycznej dysponuję całym arsenałem biostymulatorów, czyli  substancji odbudowujących skórę. Wśród nich wiodąca rolę odgrywają czynniki wzrostu – silnie wyspecjalizowane białka, które w naturalny sposób intensywnie pobudzają jej odbudowę i regenerację. Ich odkrycie, gruntowne przebadanie, a następnie zastosowanie kliniczne całkowicie zrewolucjonizowało podejście do odmładzania i regeneracji skóry.

„Zdecydowałem się na wybór platformy mJoule Sciton – lidera w rozwoju technologii opartych na świetle. Bezkonkurencyjne połączenie zabiegów w platformie umożliwia odnowę skóry całego ciała. Do szczególnie cenionych przeze mnie technologii zaliczam BroadBand Light (BBL) HERO z dwoma zaawansowanymi zabiegami na skórę Forever Body BBL+ i Forever Young BBL+, które idealnie łączą się ze sobą, zapewniając spektakularne rezultaty bez koniecznej rekonwalescencji. Drugą technologią wartą szczególnej uwagi jest MOXI, czyli laser tulowy zapewniający delikatną, ale skuteczną opcję laserowej stymulacji i przebudowy skóry dla pacjentów szukających zabiegów dających spektakularne efekty bez konieczności poświęcania czasu na rekonwalescencję pozabiegową” – mówi dr Pitucha.

Czym jest mJoule?

To dwumodułowy system dający możliwość personalizacji wybranych technologii poprzez dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki unikalnej konfiguracji zastosowanych w niej rozwiązań platforma zapewnia zakres zabiegów odpowiednich nawet dla najbardziej wymagających pacjentów, oferując nagradzane, uznane na całym świecie zabiegi zebrane w jednej, nowoczesnej platformie. Z kolei większy brat platformy – JOULE to wielomodułowy system dający możliwość personalizacji wybranych technologii poprzez dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb terapeutycznych, zapewniając jednocześnie najszerszy zakres zabiegów estetycznych, medycznych i chirurgicznych w ramach jednej platformy. Jakie zatem unikalne rozwiązania czekają na pacjentów?

Bohater waszej skóry

Dzięki autorskiemu podejściu do leczenia antiageing, BBL HERO eliminuje oznaki starzenia na wszystkich poziomach skóry. Dzięki zaawansowanej technologi zabieg można wykonać w kilka minut osiągając trwałe wyniki terapii przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Wyjątkowa wszechstronność i niezawodność fotoodmładzania BBL HERO oraz spektakularne efekty terapii poparte licznymi badaniami naukowymi uczyniły go laureatem wielu prestiżowych nagród

„Zawarta w platformie technologia BBL lub (BroadBand Light), HERO to zupełnie nowa generacja zabiegów fototerapii. Z tego powodu jest ona jednym z ulubionych zabiegów odmładzających w Stanach Zjednoczonych. Terapia wyraźnie poprawia ogólną jakość skóry w dowolnym miejscu na ciele, w tym widoczne oznaki starzenia, wiotkość czy uszkodzenia słoneczne, zmniejsza ilość przebarwień i rumień, redukuje trądzik, jednocześnie poprawiając koloryt skóry. Ten imponujący zabieg wykorzystuje impulsy energii świetlnej do delikatnego ogrzewania powierzchni skóry. W ten sposób pobudza naturalny proces gojenia organizmu w celu poprawy produkcji elastyny i kolagenu – pozostawiając skórę rozświetloną z postępującą poprawą w miarę upływu czasu. Żadna inna terapia światłem nie oferowała do tej pory tak wielu bezpiecznych i skutecznych opcji leczenia dla tak szerokiej gamy wskazań i rodzajów skóry. Zdecydowaną przewagą BBL jest fakt, że pobudza on w skórze ekspresję genów młodości cofając wiek skóry, stąd nazwa BBL Forever Young” – mówi dr Marek Pitucha.

MOXI – „perfekcyjny zabieg laserowy dla wszystkich”

Takie miano zyskał MOXI, dzięki delikatnemu oddziaływaniu na skórę, które nie wymaga rekonwalescencji po zabiegu. Zastosowana w laserze długość fali sprawia, że skóra po zabiegu promienieje. Zmniejsza się widoczność drobnych linii i zmarszczek, wyrównuje się koloryt i strukturę skóry, a to wszystko bez okresu rekonwalescencji pozabiegowej.

Co o laserze mówi dr Marek Pitucha? – „MOXI To specjalnie zaprojektowany laser nieablacyjny stworzony z myślą o niezwykle szerokim spectrum pacjentów i ukierunkowany na zapobiegawcze środki przeciwstarzeniowe. Jest idealny zarówno dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z pielęgnacją antiageing, szukających lekkiego odświeżenia skóry jak i tych chcących czegoś więcej. Szybkość jego działania oraz komfortowy przebieg terapii zapewniły mu miano delikatnej laseroterapii bez konieczności rekonwalescencji. MOXI to prosty sposób na odmłodzenie skóry, jej rewitalizację i odświeżenie poprzez korektę nierównej pigmentacji oraz poprawę kolorytu i tekstury”.

Subskrybuj newsletter

Zapisz się, aby otrzymywać najlepsze oferty i zyskać dostęp do eksperckich porad ze świata medycyny estetycznej.

Administratorem danych osobowych jest Praktyka Lekarska Marek Pitucha z siedzibą w Warszawie, dane osobowe będą realizowane w celu wysyłki Newslettera. Możesz cofnąć wyrażoną zgodę w każdym czasie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed ich wycofaniem. Masz prawo: dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia i sprzeciwu oraz złożenia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. TUTAJ zapoznaj się z wszelkimi informacjami jak przetwarzamy dane osobowe.